ITS Finlandin hallitus kokoontui 27.10.2026 CGI:n tiloissa.
Kokouksessa oli mukana myös juhlan tuntua: 20 vuotta täyttävä ITS Finland onnittelee tänä vuonna 50-vuotista taivaltaan juhlivaa CGI:tä. ITS Finlandin hallitus kokoontui 27.10.2026 CGI:n tiloissa. Lämmin kiitos CGI:lle kokouksen järjestelyistä ja vieraanvaraisuudesta!
Merkkivuosia juhlistettiin asianmukaisesti kakulla.

Katse vuodessa 2027 ja liikenteen tulevaisuudessa
Hallitus käsitteli muun muassa vuoden 2027 toimintasuunnitelmaa ja talousarviota sekä muita syyskokouksen päätettäväksi vietäviä asioita.
Vuoden 2027 toiminnan painopisteissä korostuvat älykäs ja kestävä liikenne, digitalisaatio, automaatio, tekoäly, datan hyödyntäminen ja tietopohjainen päätöksenteko. ITS Finland jatkaa työtään vaikuttamisen, verkostoitumisen, viestinnän ja kansainvälistymisen parissa.
Hallitus käsitteli myös ITS Finlandin tulevia hallitusohjelmatavoitteita. Kokouksessa käytiin lisäksi läpi tulevia tapahtumia, kansainvälistä yhteistyötä ja vienninedistämistä sekä ITS Finlandin 20-vuotisjuhlavuoden ajankohtaisia asioita.
CGI liikenteen ja logistiikan digitalisaation kumppanina
Tutustu CGI:n hallituksen kokouksessa esittelemään aineistoon, joka tarjoaa katsauksen CGI:n toimintaan sekä osaamiseen liikenteen ja logistiikan eri osa-alueilla.
Syyskokous 19.11.2026
ITS Finlandin jäsenistölle muistutuksena, että syyskokous järjestetään torstaina 19.11.2026 klo 12.00–13.00 ITS Finlandin tiloissa Epicenterissä Helsingissä.
Samana päivänä jatkamme ITS Finlandin 20-vuotisjuhlallisuuksien merkeissä.
Tervetuloa syyskokoukseen ja juhlimaan 20-vuotiasta ITS Finlandia!



